کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

نشریـه الکترونیـکی
ادبیـات و هنـر مقـاومت شهـرستـان بـهبـهـان

گـروه فـرهنگـی سردار شهیـد مجیـد بقایــی
شماره تماس: 2215 673 0916

کـوچـه شهیـد در پیـام رسـان ایتا:
https://eitaa.com/koocheyeshahid

کـانـال کـوچـه شهیـد در آپــارات:
https://www.aparat.com/koocheyeshahid

بایگانی

تابستان سال ۱۳۶۱ در واحد تدارکات، در ساختمان «سپنتای اهواز» مشغول خدمت بودم. یکی از روزهای تیرماه ۶۱، وقتی گردان رعد بهبهان برای انجام عملیات رمضان عازم منطقه عملیاتی بود یکی از برادران بسیجی به نام عبدالحمید متولی ماشین را نگه داشت و از آن پایین آمد.

بسیجی شهید عبدالحمید متولی


من کنار درب د‍‍ژبانی ایستاده بودم که به سمتم آمد و گفت: منصور لباسم را تازه گرفته ام و برایم بزرگ است، لباست را با لباس من عوض می کنی؟ من هم قبول کردم و فوراً آن را از تنم در آوردم و به او دادم و فراموش کردم که کارت و پلاک شناسایی ام را از جیب آن لباس در بیاورم. عبدالحمید رفت و در همان عملیات شهید شد و پیکرش نیز در آن منطقه باقی ماند.

سالها از این واقعه گذشت. اردیبهشت ماه ۱۳۷۰ تازه ازدواج کرده بودم و آن موقع من در پادگان شهید محلاتی مسجد سلیمان مربی نظامی بودم و در مرخصی به سر می بردم.

بعدازظهر یکی از آن روزها در خانه استراحت می کردم که درب منزل به صدا در آمد. در را باز کردم. دیدم برادر اسلامی مسئول تعاون سپاه بهبهان پشت در بود.

او پس از احوالپرسی گفت: «شهیدی را به بهبهان آورده اند که اسم و مشخصات شما را دارد و در عملیات رمضان در سال ۱۳۶۱ به شهادت رسیده است. یکی از برادران سپاه که متوجه این موضوع شده، گفت: حتماً اشتباهی پیش آمده، چون این شخص  زنده است و تازه هم ازدواج کرده است.»

به هر حال ایشان از من خواست چون کارت و پلاکم همراه این شهید بوده و جنازه هم دیگر قابل شناسایی نبود، فکر کنم ببینم که جریان چیست و حقیقت کدام؟ آیا لباسم را با کسی عوض کرده ام یا ...

دقایقی در فکر فرو رفتم و به یاد آن روز تابستانی افتادم که عبدالحمید نزدم آمد و لباسش را با لباسم عوض کرد و رفت. می دانستم که در عملیات رمضان به شهادت رسیده و مفقود الاثر شده و این کارت و پلا ک هم، پس از سالها وسیله شناسایی او شده بود ... (راوی: منصور ملکوتی فر)

 • خادم الشهدا

نظرات  (۲)

 • پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه
 •  

  با سلام

  دوست عزیز مطلب شما درپایگاه خبری تحلیلی مازندرانه منتشر گردید


  http://mazandarane.ir/28835/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D9%87%DB%8C/


  با تشکر از ارسال مطلبتان

  مطالب دیگرخود را برای ما ارسال کنید

  موفق و پیروز باشید .

  http://www.mazandarane.ir  

    info@mazandarane.ir  

  mazandarane1@gmail.com

  یا علی

  با سلام

  درود به همه شهدای گلکون کفن ایران 

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی