کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

نشریـه الکترونیـکی
ادبیـات و هنـر مقـاومت شهـرستـان بـهبـهـان

گـروه فـرهنگـی سردار شهیـد مجیـد بقایــی
شماره تماس: 2215 673 0916

کـوچـه شهیـد در پیـام رسـان ایتا:
https://eitaa.com/koocheyeshahid

کـانـال کـوچـه شهیـد در آپــارات:
https://www.aparat.com/koocheyeshahid

بایگانی

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۲
آذر
۹۴

کتاب حبیب خدا خاطرات شهید حبیب الله جوانمردی شهید 16 ساله‌ی انقلاب اسلامی و اولین شهید شهرستان بهبهان منتشر شد.

 

این کتاب دومین اثر از گروه فرهنگی سردار شهید دکتر مجید بقایی شهرستان بهبهان می باشد که در 176 صفحه به قیمت 5800 تومان در 5000 نسخه توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی به چاپ رسیده است و همزمان با یوم الله نه دی در بهبهان رونمایی و در سطح کشور توزیع خواهد شد.

شهرستان بهبهان هزار و اندی شهید به اسلام تقدیم نموده است. شهدایی کم نظیر و سردارانی بزرگ چون شهید بقایی، دقایقی، فنی، پیش بهار، صفری زاده، شمایلی، بهروزی و ... و در این بین اولین شهید، حبیب الله جوانمردی است! نوجوانی شانزده ساله که الگویی شد برای نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و پیران. او جا پای قاسم ابن الحسن(علیه السلام) گذاشت و چه زیبا مرگ را در قالب احلی من العسل معنا کرد. کسانی که حبیب الله را می شناختند، می دانستند روزهای آخر عمرِ او با روزهای پیشینش بسیار فرق کرده بود. حبیب الله آشکارا سبک و آماده‌یِ پرواز شده بود. ندایی الهی او را به شهادت و بهشت بشارت می داد و او خود چند روز پیش از ملکوتی شدنش، خبر از این واقعه می داد! به راستی او اگر آسمانی نبود چگونه می توانست خبر از آسمانی شدن خود بدهد؟ حبیب اللهِ قصّه‌یِ ما رسیدن به مراحل عبودیّت را قدم به قدم طی کرد. او آسمانی به دنیا نیامده بود. زمینی بود. از جنس خودمان. تنها تفاوتش نا آرامی اش در رساندن پیام حق به دیگران بود و سپردنِ دل و جانش به معبود و معامله ای که با او کرده بود ...

کتاب حبیب خدا، سرگذشت حبیب اللّهی ست که سال ها دوید و کوشید و رنج برد و در راه حق سختی کشید تا سرانجام نامش، هویّتش شد. ابتدا ما می خواستیم برای تهیه نشریه ای کوچک، چند خاطره از این شهید جمع آوری کنیم اما جذبه‌یِ خاطرات حبیب الله، پایِ ما را به وادیِ این کتاب کشاند. این کتاب حاصل حدود هفتاد ساعت مصاحبه است که البته به دلیل حجیم شدن، مجبور به حذف تعداد زیادی از خاطرات شدیم. اما همین اندازه هم شاید بتواند شمّه ای از گوهرِ وجود حبیب الله را بشناساند. ان شاءالله


جهت خرید اینترنتی کتاب اینجا را کلیک کنید

  • خادم الشهدا
۱۹
آذر
۹۴

پیکر مطهر شهید احسان فتحی چم خانی از پاسداران تیپ تکاور امام حسن مجتبی(علیه السلام) و از مدافعان حرم در سوریه، در شهرستان بهبهان تشییع و در گلزار شهدای این شهرستان در کنار مزار برادر شهیدش بارونی فتحی چم خانی که در عملیات رمضان (تیرماه 1361) به شهادت رسیده بود به خاک سپرده شد.

پیکر شهید فتحی چم خانی که دوشنبه 16 آذرماه 94 در مبارزه با نیروهای تکفیری و داعش در سوریه به فیض شهادت نائل آمد، صبح روز پنج شنبه 19 آذرماه مصادف با سالروز رحلت حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) به بهبهان منتقل شد.

مراسم تشییع این شهید والامقام، صبح این روز از مزار شهدای گمنام تا گلزار شهدای شهرستان بهبهان با حضور مردم شهید پرور و مسئولان این شهرستان برگزار شد و حجت الاسلام والمسلمین موسوی بر پیکر شهید نماز اقامه کردند و پس از آن سردار حاج احمد خادم سیدالشهدا فرماندهی قرارگاه جنوب(کربلا) به ایراد سخنرانی پرداختند.

پاسدار شهید احسان فتحی چم خانی (متولد 12 اردیبهشت ماه 1369 شهرستان بهبهان)، نخستین شهید مدافع حرم از شهرستان بهبهان است که در دفاع از حرم اهل بیت به شهادت رسیده است. 

  • خادم الشهدا
۰۱
آذر
۹۴

در این مستند 16 دقیقه ای که به همت دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء شهرستان بهبهان تهیه شده آقایان: حاجتی بخردیان (برادر شهید)، حجت الاسلام والمسلمین دعاوی (رئیس سابق بنیاد شهید بهبهانحاج ابوالقاسم دهقان و حسین اسلامی به خاطره گویی از این شهید والامقام می پردازند.

حجت الاسلام والمسلمین شهید شیخ عبدالکریم بخردیان کسی بود که تعداد کثیری از شهدای بهبهان در مکتب او پرورش یافتند و سرِ سفره معنوی او نشستند. به جرأت می توان گفت او در بهبهان پر رنگ ترین نقش را در مبارزات انقلاب و ترویج اسلام ناب محمدی و مکتب امام خمینی داشت و در این راه خون دل های بسیاری را خورد. سرانجام این روحانی مبارز و خستگی ناپذیر در سال 1360در کوچه ای تنگ و خلوت، به دست عوامل سازمان منافقین ترور و به شهادت رسید. خاطراتی که از این روحانی شهید نقل شده بسیار شگفت و تکان دهنده است.

  • خادم الشهدا