کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کــوچـــه شــهــیـــد
koocheyeshahid.ir

نشریـه الکترونیـکی
ادبیـات و هنـر مقـاومت شهـرستـان بـهبـهـان

گـروه فـرهنگـی سردار شهیـد مجیـد بقایــی
شماره تماس: 2215 673 0916

کـانـال کـوچـه شهیـد در پیـام رسـان سـروش:
http://sapp.ir/koocheyeshahid

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۲
آذر
۹۴

کتاب حبیب خدا خاطرات شهید حبیب الله جوانمردی شهید 16 ساله‌ی انقلاب اسلامی و اولین شهید شهرستان بهبهان منتشر شد.

 

این کتاب دومین اثر از گروه فرهنگی سردار شهید دکتر مجید بقایی شهرستان بهبهان می باشد که در 176 صفحه به قیمت 5800 تومان در 5000 نسخه توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی به چاپ رسیده است و همزمان با یوم الله نه دی در بهبهان رونمایی و در سطح کشور توزیع خواهد شد.

  • خادم الشهدا
۱۹
آذر
۹۴

پیکر مطهر شهید احسان فتحی چم خانی از پاسداران تیپ تکاور امام حسن مجتبی(علیه السلام) و از مدافعان حرم در سوریه، در شهرستان بهبهان تشییع و در گلزار شهدای این شهرستان در کنار مزار برادر شهیدش بارونی فتحی چم خانی که در عملیات رمضان (تیرماه 1361) به شهادت رسیده بود به خاک سپرده شد.

پیکر شهید فتحی چم خانی که دوشنبه 16 آذرماه 94 در مبارزه با نیروهای تکفیری و داعش در سوریه به فیض شهادت نائل آمد، صبح روز پنج شنبه 19 آذرماه مصادف با سالروز رحلت حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) به بهبهان منتقل شد.

مراسم تشییع این شهید والامقام، صبح این روز از مزار شهدای گمنام تا گلزار شهدای شهرستان بهبهان با حضور مردم شهید پرور و مسئولان این شهرستان برگزار شد و حجت الاسلام والمسلمین موسوی بر پیکر شهید نماز اقامه کردند و پس از آن سردار حاج احمد خادم سیدالشهدا فرماندهی قرارگاه جنوب(کربلا) به ایراد سخنرانی پرداختند.

پاسدار شهید احسان فتحی چم خانی (متولد 12 اردیبهشت ماه 1369 شهرستان بهبهان)، نخستین شهید مدافع حرم از شهرستان بهبهان است که در دفاع از حرم اهل بیت به شهادت رسیده است.

***

  • خادم الشهدا
۰۱
آذر
۹۴

در این مستند 16 دقیقه ای که به همت دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء شهرستان بهبهان تهیه شده آقایان: حاجتی بخردیان(برادر شهید)، حجت الاسلام والمسلمین دعاوی(رئیس سابق بنیاد شهید بهبهان)، حاج ابوالقاسم دهقان و حسین اسلامی به خاطره گویی از این شهید والامقام می پردازند.

حجت الاسلام والمسلمین شهید شیخ عبدالکریم بخردیان کسی بود که تعداد کثیری از شهدای بهبهان در مکتب او پرورش یافتند و سرِ سفره معنوی او نشستند. به جرأت می توان گفت او در بهبهان پر رنگ ترین نقش را در مبارزات انقلاب و ترویج اسلام ناب محمدی و مکتب امام خمینی داشت و در این راه خون دل های بسیاری را خورد. سرانجام این روحانی مبارز و خستگی ناپذیر در سال 1360در کوچه ای تنگ و خلوت، به دست عوامل سازمان منافقین ترور و به شهادت رسید. خاطراتی که از این روحانی شهید نقل شده بسیار شگفت و تکان دهنده است.

  • خادم الشهدا