کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

نشریه الکترونیکی ادبیات و هنر مقاومت شهرستان بهبهان

کوچه شهید

کــوچـــه شــهــیـــد
koocheyeshahid.ir

نشریـه الکترونیـکی
ادبیـات و هنـر مقـاومت شهـرستـان بـهبـهـان

گروه فرهنگی سردار شهید دکتر مجید بقایی
شماره تماس: 2215 673 0916

کانال کوچه شهید در پیام رسان های ایتا و سروش:

http://eitaa.com/koocheyeshahid

http://sapp.ir/koocheyeshahid

۵ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

۳۰
آبان
۹۴

تصاویر شهدای آذرماه شهرستان بهبهان(1388-1358)

  • خادم الشهدا
۲۷
آبان
۹۴

,ایکنا - ادب - شهبازی - وصیت نامه - شهدا - نشر - شاهد,[categoriy]

محبوب شهبازی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه تألیف و انتشار آثار مستند شهدا و ایثارگران در اولویت برنامه‌های نشر شاهد قرار دارد اظهار کرد: کتاب «چیزی به پنج عصر نمانده» با موضوع داستان زندگی شهدای مدرسه راهنمایی شهید پیروز شهرستان بهبهان، «ساعت مچی» و «کسی که هیچ وقت گم نمی‌شود» مجموعه خاطرات شهید مهدی باکری برای مقطع سنی کودکان به قلم نرگس آبیار و دو کتاب «بهار ناتمام» در قالب شعر و «بهار و بابونه» در قالب داستان کودکان، در روزهای آینده توسط نشر شاهد منتشر و در اختیار علاقه‌مندان آثار مکتوب حوزه ایثار و شهادت قرار خواهد گرفت. منبع:خبرگزاری ایکنا

n00006031-b

روز چهارشنبه، مورخه ی 4 آبانماه 1362 ساعت 17:10دقیقه عصر، مدرسه ی راهنمایی «شهید حمداله پیروز»، واقع در شهرستان «بهبهان» مورد اصابت یک فروند موشک شلیک شده از سوی ارتش بعث عراق قرار گرفت و به خاک و خون کشیده شد. در این جنایت تاریخی، از جمع 325 دانش آموز و 15 معلم، مدیر، معاون و خدمتگزار؛ 69 دانش آموز، 4 معلم و 1 خدمتگزار ( جمعاً 74 نفر ) به شهادت رسیده و بیش از 130 دانش آموز و 11 معلم مجروح شدند.

  • خادم الشهدا
۱۸
آبان
۹۴

جانباز شیمیایی سرهنگ پاسدار شهید علی شجاعی 2 فروردین ماه 1342 در روستای تشان از توابع شهرستان بهبهان به دنیا آمد. پدرش سهراب نام داشت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سال 1362 ازدواج کرد و صاحب 2 دختر و 2 پسر شد. دی ماه 1365 در عملیات کربلای 5 با سمت فرماندهی گردان تخلیه شهدا از لشکر 7 ولی عصر خوزستان در شلمچه بر اثر مصدومیت شیمیایی مجروح شد. تا پایان دوره کارشناسی در رشته حسابداری درس خواند. 6 آبان ماه 1376 بر اثر جراحات ناشی از مجروحیت در بیمارستان شهید دکتر مصطفی شهیدزاده شهرستان بهبهان به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای همان شهرستان بخاک سپرده شد.

کوچه شهید منتشر می کند: نامه ای بسیار زیبا و خواندنی از جانباز شیمیایی شهید علی شجاعی به رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای چند روز قبل از شهادت. شما را به خواندن این نامه دعوت می کنیم.

  • خادم الشهدا
۱۴
آبان
۹۴

کتاب اَم کاکا زندگی نامه و خاطرات رزمنده و جانباز بهبهانی حمید حکیم الهی(امیر کعبی) به نویسندگی مرضیه نظرلو در 441 صفحه توسط انتشارات موزه دفاع مقدس تهران در 2000 نسخه به چاپ رسیده است.

دانلود کتاب ام کاکا


مراسم رونمایی کتاب «اَم کاکا» با حضور رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس و اساتید تاریخ‌نگاری در حوزه دفاع مقدس در روز دوشنبه 27 مهر 94 در مرکز اسناد  و کتابخانه ملی برگزار شد.

  • خادم الشهدا
۰۹
آبان
۹۴

 لاله های پیروز

ویژه سالروز شهادت مظلومانه

شهدای مدرسه راهنمایی شهید حمداله پیروز شهرستان بهبهان

دانلود ویژه نامه لاله های پیروز


در این ویژه نامه می خوانیم:

* مدرسه شهادت (شرحی بر حمله موشکی مدرسه راهنمایی شهید پیروز)

* هدف ما از تحصیل چیست؟ (قسمتی از انشای شهید علیمراد شاکری دانش آموز کلاس دوم مدرسه راهنمایی شهید پیروز)

* بهبهان مظلوم

* یک برنج و یک نامه

* ایثار معلم

* مگر مرگ هم خبر می کند؟!

* شمعی خاموش

* تصاویر شهدای مدرسه راهنمایی شهید حمداله پیروز

  • خادم الشهدا